Stalowe

Dla osób ceniących sobie tradycyjne i praktyczne rozwiązania polecamy parapety stalowe wykonane są z wysokiej jakości blachy ocynkowanej, odpornej na warunki atmosferyczne oraz chemikalia i zaplamienie. Oprócz walorów estetycznych cechuje je duża funkcjonalność: dobrze odprowadzają wodę i chronią elewację budynku. Blacha ocynkowana zabezpieczona wieloma warstwami – począwszy od powłoki ze stopów cynku po lakier ochronny i folię zabezpieczającą to świetny materiał na parapet, który na co dzień musi odpierać zmasowany atak czynników zewnętrznych typu – zmienność temperatury, nasłonecznienie, wiatr, opady atmosferyczne. Rewers parapetu powlekany jest specjalną farbą ochronną zapewniającą bardzo dobrą przyczepność do pianki poliuretanowej w trakcie montażu.

Zaletą parapetów stalowych jest niewątpliwie korzystna cena, łatwość utrzymania w czystości oraz uniwersalny wygląd. Szeroka paleta kolorystyczna począwszy od kolorów jednolitych z palety RAL po faktury drewniane sprawia, iż parapety stalowe świetnie prezentują się zarówno w towarzystwie okien PVC, aluminiowych jak i drewnianych.

Parapety stalowe produkujemy z blachy ocynkowanej o grubości 0.7 mm. Standardowo klienci wybierają parapety stalowe w kolorze brązowym i białym. Na specjalne zamówienie dysponujemy dowolną kolorystyką z palety RAL oraz dowolną szerokością (od 90 mm do 400 mm) i długością (do 6 mb).