Zimna stolarka aluminiowa

Duże przeszklenia oparte na profilach aluminiowych wkraczają coraz śmielej na salony. Coraz chętniej stosujemy przeszklone ścianki działowe, drzwi aluminiowe do dyskretnego wydzielania konkretnych stref domu czy też jako element architektury użytkowej (ścianka do prysznica, kabina prysznicowa).

Do zadań specjalnych w architekturze wnętrz typu drzwi wewnętrzne, ścianki działowe, gabloty, witryny, boksy, okienka podawcze, przeszklone wystawy nie ma potrzeby stosowania ciepłej stolarki aluminiowej. Jest to podyktowane przede wszystkim korzystniejszymi warunkami termicznymi panującymi we wnętrzach wspomnianych budynków (stała temperatura w okolicach 20 stopni Celsjusza) oraz względami czysto ekonomicznymi – drzwi aluminiowe zimne bez dodatkowych wkładek termicznych są bardziej przystępne cenowo.

Dla drzwi wewnętrznych (otwieranych do środka, na zewnątrz, drzwi przesuwnych, drzwi wahadłowych) oraz drzwi wewnętrznych jako integralnej części ścianki działowej proponujemy drzwi aluminiowe zimne MB-45, MB-45D marki Aluprof.

Główną zaletą systemu okienno-drzwiowego MB-45 jest jego wszechstronne zastosowanie w aranżacji wnętrz – cechuje go wyjątkowa uniwersalność zastosowania. Kształt profili pozwala uzyskać smukłe i wytrzymałe konstrukcje okien i drzwi.

Ważnym walorem systemu MB-45 jest możliwość gięcia profili, m.in. ościeżnic, skrzydeł i przewiązek, co pozwala na wykonanie różnego rodzaju łuków oraz konstrukcji łukowych.

System pozwala na stosowanie zestawów szybowych grubości od 2 mm do 35 mm w skrzydłach okien oraz od 2 mm do 26 mm w oknach stałych i skrzydłach drzwi.

System MB-45 jest także podstawą do rozwiązań specjalnych: przegród i drzwi dymoszczelnych MB-45D (w klasie S30) oraz drzwi tzw. „wrębowych” MB-45S.