Wewnętrzne MDF

Różnorodność faktur to nie jedyny jego atut – płyta MDF (Medium Density Fibreboard- jest to średnio gęsta płyta powstała ze sprasowania włókien drzewnych) dzięki bogatej gamie oklein może w jednej chwili stać się ekskluzywną płytą z kamienia, świetną imitacją struktury i kolorystyki dowolnego gatunku drzewa czy też innym dowolnym fantazyjnym wzorem. Płyta MDF nie jest nowym wynalazkiem – już dawno „wkroczyła na salony” w postaci szerokiej gamy blatów kuchennych. Płyta MDF to materiał, który z powodzeniem możesz użyć do wykończenia I ozdobienia okien w formie parapetów! Dopasowanie kolorystyczne do okien drewnianych, aluminiowych czy PVC pozwala na bardzo estetyczną aranżację wnętrza, gdzie podkreślone przez idealnie dopasowany parapet okna stanowią same w sobie świetną dekorację domu.

Parapety MDF charakteryzują się wysoką trwałością oraz estetyką wykonania, dzięki której mogą być świetną dekoracją każdego pomieszczenia. Gładka powierzchnia ułatwia utrzymanie czystości na jego powierzchni.

Proponujemy parapety MDF malowane lakierami akrylowymi oraz okleinowe (okleina w postaci naturalnego forniru drewna bukowego, mahoniowego, jesionu i dębu lub dowolna inna sztuczna okleina parapetowa).

Parapety MDF wbrew pozorom świetnie sprawdzają się w miejscach narażonych na dużą wilgoć. Zastosowanie wodoodpornych oklein lub/i lakierów akrylowych (w zależności od wybranej wersji kolorystycznej oraz wykończeniowej) w połączeniu z nienasiąkliwą surówką MDF sprawia, iż parapety te bez obaw można montować zarówno w kuchni jak i w łazience.

Nasze parapety wyróżnia coś jeszcze – różnorodność kształtów wykończeń (półwałek, ćwierćwałek oraz skos) oraz pełna elastyczność co do grubości płyty – standardowo proponujemy parapety o grubości 2, 3 lub 4 cm o długości w jednej części do 280 cm.