Drzwi przeciwpożarowe PPOŻ

Aluminium od dobrych dwóch wieków stanowi niekończące się źródło inspiracji architektonicznych a także motoryzacyjnych. Materiał ten ceniony za plastyczność, lekkość oraz niespodziewaną wytrzymałość z powodzeniem odnajduje się w nowych rolach – nie mogło go również zabraknąć w stolarce przeciwpożarowej.

Ogromne przeszklenia drzwi i przegród przeciwpożarowych opartych na systemach aluminiowych to w pełni bezpieczny, nowoczesny i bardzo funkcjonalny element aranżacji wnętrz i fasad budynków cieszących się ogromnym zaufaniem. Urzędy, uczelnie wyższe, budynki użyteczności publicznej, banki, biura obsługi klienta, hotele czy markety ze względu na swój charakter i przeznaczenie na co dzień skupiają ogromne rzesze ludzi, a to wiąże się z zachowaniem szczególnych środków ostrożności na wypadek pożaru (zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 12 kwietnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie (Dz. U. 2002 nr 75 poz. 690 ze. zm.)).

W celu ograniczenia powstawania i rozprzestrzeniania się ognia wewnątrz budynku stosuje się specjalne drzwi i przegrody przeciwpożarowe, dzięki którym wzrastają szanse na sprawną i bezpieczną ewakuację ludności oraz ochronę mienia przed zniszczeniem i zajęciem przez pożar.

Aby spełnić wymagania prawne, produkujemy dla Państwa stolarkę przeciwpożarową w systemie Aluprof MB-78EI, którą możemy Państwu dostarczyć i zamontować nawet w 48h!

Zalety systemu MB-78EI:

  • umożliwia wykonanie przegród przeciwpożarowych z drzwiami jedno lub dwuskrzydłowymi  oraz drzwi przeciwpożarowych
  • dopuszczalne gabaryty konstrukcji obejmują przegrody stałe o wysokości do 4 m oraz drzwi przymykowe o wymiarach skrzydła do 1,4 x 2,5 m
  • klasa odporności ogniowej EI15, EI30, EI45 lub EI60, według normy PN-EN 13501-2+A1:2010
  • jest w pełni kompatybilny ze standardowymi systemami okienno-drzwiowymi firmy Aluprof typu: MB-45, MB-60 i MB-70
  • bardzo dobre parametry termiczne – izolowane termicznie profile aluminiowe (o głębokości 78 mm)o niskim współczynniku przenikania ciepła (Uf od 1,60 W/m2K)
  • bardzo dobra izolacyjność akustyczna systemu (do 40 dB)
  • system umożliwia zastosowanie wszystkich typowych szyb ognioodpornych odpowiednich klas (grubość wypełnień od 13 do 49 mm).
  • możliwość uzyskania konstrukcji dymoszczelnych w kilku wariantach wykonania
  • posiada Aprobatę Techniczną ITB AT-15-6006/2011 oraz brytyjskim certyfikatem CERTIFIRE nr CF 5138.